Yaşam Boyu Sağlık

Çocuk Sağlığı polikliniklerimizde, doğum öncesi intrauterin hayattan (anne karnı) itibaren izlenmeye başlanan bebekler, doğum sonrası düzenli aylık kontrollerle aşı takibi yapılmakta ve mental - motor gelişimleri, beslenmeleri yakından takip edilmektedir.

Doktorunuza Sorun

Çocuk Sağlığı

Doğum sonrasında bebekler gözlem odasında hemşirelerimizin gözetiminde emzirme için annelerin yanında 24 saat takip edilir ve uzman çocuk doktorlarımızın kontrolünde doğum sonrası ilk 72 saat içinde yapılması gereken tarama testleri, rutin kontrolleri ve tetkikleri yapılmış olarak taburcu edilir. Hastanemizde yeni doğan ünitemiz'de 24'üncü gebelik haftasından itibaren erken doğum, çoğul gebelik, diyabetik anne bebeği, iri bebek, anne karnında mekonyum (kendi dışkısını) yutmuş bebek, zor doğum bebeğine bakım sağlanmakta, yeni doğan tarama testleri, sarılıklı bebekler için fototerapi tedavileri başarıyla uygulanmaktadır.

İletişim

Verilen Hizmetler

  • Çocukluk çağı hastalıklarında tanı, teşhis ve tedavi
  • Sağlam çocuk büyüme ve gelişme takibi
  • Çocukluk çağı aşı uygulamaları
  • Yenidoğan bakımı, beslenmesi ve emzirme danışmanlığı
  • Yenidoğan tarama testleri (işitme testi, fenilketonüri ve doğuştan hipotiroidi için topuk kanı ile tarama testi, kalça çıkığı açısından fizik muayene ve kalça USG)