Op. Dr. Mustafa KINAŞ

Ortopedi ve Travmatoloji

Robotik Protez Cerrahisi

Ortopedi ve Travmatoloji bölümünde gerçekleştirilen robotik diz protez cerrahisinde yeni nesil teknoloji ile dize en uygun ve en doğru şekilde protez yerleştirilmesi sağlanmaktadır. Yeni nesil robotik protez cerrahisi teknolojisi, dizin yalnızca hasarlı bölümüne hassas bir şekilde protez yerleştirilmesine yardımcı olur. Robotik protez cerrahi sistemi, cerraha hastanın anatomisine en uygun protez yerleşimini tasarlama ve uygulama imkanı veren ileri bir teknolojidir.

Robotik Protez Cerrahisi ile hastanın eklem yapısına göre hesaplama yapılıp, planlanma imkanı sağlanmakla kalmaz aynı zamanda bilgisayar ve robotik desteğini bir arada kullanarak kemik kesilerinin tam doğrulukta gerçekleştirilmesine yardımcı olur.

Robotik Protez Cerrahisi yöntemi ile geleneksel yöntemlere göre daha küçük kesilerle protezler konumlandırılır. Normal dokulara çok daha az zarar verildiğinden iyileşme de çok daha kısa sürede gerçekleşir. Ameliyatın ardından daha az ağrı duyan hastalar doğal olarak daha az ağrı kesici ilaç da kullanır. Hastanın hastanede kalma süresi kısalır, enfeksiyon riski azalır.

İşlemin tamamı Robotik Cerrahi; Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü Doktorumuz Op. Dr. Mustafa Kınaş tarafından yapılmaktadır.

İletişim